Orbán Viktor: nem adjuk oda a magyarok pénzét az ukránoknak

Csak a magyar kormány mondja azt, hogy nem adjuk oda a magyarok pénzét az ukránoknak – jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Orbán Viktor emlékeztetett: a Tisza Párt rendezett egy szavazást arról, hogy támogatják-e Ukrajna uniós tagságát, és támogatták.

A nemzeti petíciót azért kellett megindítani, mert csak a magyar kormány mondja azt, hogy nem adjuk oda a magyarok pénzét az ukránoknak – hangsúlyozta.

A kormányfő közölte, a Tisza Párt és a Demokratikus Koalíció folyamatosan sürgeti, hogy álljunk be az Ukrajnát támogató országok közé. Hogy akarnának nemet mondani, amikor éppen azt sürgetik, hogy álljunk oda? – tette fel a kérdést Orbán Viktor, hozzátéve: ezért kell petíciót tartani, hogy ezt az ügyet Magyarországon lezárjuk.