Tekintettel arra, hogy az elmúlt napokban újabb hazai marhatelepeken jelent meg a ragadós száj- és körömfájás betegség, az új intézkedések következtében a Magyar Honvédség az érintett kijelölt helyeken fertőtlenítési feladatokat lát el – jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf bejegyzésében azt írta: a Magyar Honvédségre lehet számítani.

Katonáinkkal csakúgy, mint a tavalyi árvíz idején, most is készen állunk, és segítünk, ahol kell – hangsúlyozta a tárcavezető.