Szankciós fék nélkül előbbre jutna Magyarország és gazdasága – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.

Kijelentette: a magyar gazdaság képessége, a magyar emberek munkája, a magyar emberek energiája még előrébb tudná vinni az országot, mint ahol most vagyunk, hogyha ez a szankciós fék nem lenne rajtunk, ez a zabla nem lenne a szánkban.

Az a kérdés, hogy szankciók ide vagy oda, mit tudunk csinálni – fogalmazott.

Orbán Viktor elmondta,

2025-ös esztendő az előrelépésről fog szólni, fantasztikus év lesz, „olyan évet fogunk produkálni, ami régen nem volt„.

Hozzátette, a harmadik és a negyedik negyedévben már a négy százalékhoz közelíti majd a gazdasági növekedés.