Fegyházbüntetést indítványoz a Fővárosi Főügyészség négy embernek, akik ellen kábítószer-kereskedelem miatt emelt vádat – tudatták közleményben pénteken.

A vádirat lényege szerint egy szír férfi és élettársa, aki maga is kábítószer-fogyasztó volt, 2022-2023-ban marihuánával, extasyval és kokainnal kereskedett jelentős mennyiségben. Két további férfi az élettársakon keresztül kapcsolódott a drogüzletbe.

Egyikük – aki munkája révén több alkalmi kábítószer-fogyasztó művészt ismert -, megállapodott a szírrel, hogy rendszeresen vásárol tőle kábítószert magának, illetve a művészbarátainak, és együtt fognak kereskedni a droggal.

A negyedik vádlott taxisofőrként dolgozott és időnként részt vett a kábítószer vevőkhöz szállításában.

A Fővárosi Főügyészség az élettársak ellen jelentős mennyiségű kábítószer kereskedelme, a másik két vádlott ellen bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre – közölte a főügyészség.