Magyarország egységes magyar nemzetben és egységes Kárpát-medencében gondolkodik, akkor is, ha oktatásról, kultúráról vagy médiáról, és akkor is, ha gazdaságról van szó – hangsúlyozta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkára csütörtökön a kelet-szlavóniai Eszéken, a magyar kormány által finanszírozott vállalkozói mentorprogram horvátországi szakaszának záró rendezvényén.

A nemzetpolitikai államtitkár az MTI-nek nyilatkozva elmondta: ennek az építkezésnek egyik fontos állomása a gazdaságfejlesztési programok mellett egy hálózatba összefogni a magyar vállalkozókat szerte a Kárpát-medencében.  Ezáltal is erősítve egyrészt a gazdasági életet, másrészt magukat a vállalkozókat – tette hozzá.
Kiemelte: azzal, hogy magyar vállalkozókat támogatnak, családok megélhetéséhez, jövőjéhez, szülőföldön maradásukhoz, illetve boldogulásukhoz járulnak hozzá.
A Vajdaság és Erdély után a Drávaszög a harmadik régió, ahol lezárult a program – mondta Potápi Árpád János. Hozzáfűzte: mondhatná azt is, hogy Horvátország, hiszen a horvátországi magyarság nem csak a Drávaszöget, a Drávaközt vagy Kelet-Szlavóniát jelenti, hanem szinte az egész térséget
Szavai szerint bár egy kicsiny nemzetrésznél fejeződött be program, de az elmúlt években ez a nemzetrész is bizonyította, hogy élni akar és tovább akarja vinni a magyar jövőt.
A Miniszterelnökség nemzetpolitikai államtitkársága 2019-ben indította el a Vajdaságban, majd ezt követően Erdélyben és az idén Horvátországban, Felvidéken, valamint Kárpátalján is a nagyvállalkozói mentorképzést.
A program célja, hogy megerősítse a vállalkozók közötti kapcsolatokat és segítse az új kapcsolatok kiépítését. A mentorhálózat tevékenységében csaknem 500 kárpát-medencei magyar vállalkozó vesz részt. A program megvalósításában szakmai partner minden régióban a Design Terminal, a horvátországi lebonyolító szervezet pedig az Economica Hungarica Alapítvány.
A horvátországi rendezvény díjátadó gálával zárul. A legelkötelezettebb mentor díját Tripolszki Zsolt, a legkitartóbb mentor díját Szántó Tibor, a legelhivatottabb mentorált díját pedig Bálint Szabó Anasztázia horvátországi magyar vállalkozók vehetik át.